מידע על מבחן TOEFL

איך ניגשים למבחן TOEFL?

מהו מבחן TOEFL?

מבחן טופל הוא מבחן הנועד לבחון את יכולת התלמיד להתאקלם בסביבה אקדמית בה אנגלית היא השפה השולטת. מבחן TOEFL מורכב מפרק הבנת הנקרא, פרק הבנת הנשמע, פרק דיבור ופרק כתיבה. חלק מהמשימות הן משימות משולבות שמדמות משימות אמיתיות מסביבת הלימודים (למשל, התלמיד ישמע הרצאה, יקרא טקסט, ואז יסכם אותן). המשימות עשויות להיות מורכבות מטקסט\הרצאה שמדמים הרצאה באוניברסיטה או מאמר אקדמי, או להיות נושאים מחיי הסטודנט והקמפוס (למשל שיחה של תלמידה עם מרצה בה התלמידה מבקשת הנחיות לכתיבת עבודה, או סטודנטים שמשוחחים על התחבורה אל הקמפוס). 

איך מתכוננים למבחן TOEFL? מבחן טופל - כמה זמן צריך ללמוד? כמה הכנה צריך? איזה קורס לבחור? 

באופן כללי, תמיד עדיף ללמוד קצת יותר מדי מאשר קצת פחות מדי. מצב מבחן הוא תמיד מצב מלחיץ, ולכן חשוב מאוד לקחת קורס טופל שיספק לכם הכנה יסודית ושבעזרתו תגיעו מוכנים היטב למבחן הטופל. בנוסף, זהו מבחן יקר, כך ששווה להשקיע בהכנה טובה ומדויקת ל-TOEFL שתבטיח שתוציאו את הציון אליו אתם שואפים מבלי להבחן שוב ושוב. עם הכנה מתאימה, תגיעו למבחן כשאתם מכירים היטב את כל החלקים, מתורגלים בטכניקות עבודה שמתאימות לכם, ומרגישים בטחון ויכולת להתמודד עם המבחן.  

באופן ספציפי, התשובה לכל השאלות הנ"ל תלויה בשלושה משתנים עיקריים – ציון הטופל אליו אתם שואפים, הרמה ההתחלתית שלכם, ולוח הזמנים שלכם. הם אלו שיקבעו אם צריך שבוע או חודשיים, כמה זמן מראש להתחיל, ואיזו הכנה לבחור.

למידע נוסף על ציון TOEFL
למידע נוסף על קביעת רמה התחלתית
למידע נוסף על לוח זמנים