מידע על מבחן TOEFL

TOEFL exam israel

במבחן הטופ"ל ארבעה חלקים – הבנת הנקרא, הבנת הנשמע, דיבור וכתיבה. בכל חלק ניתן להוציא ציון מקסימלי של 30 נקודות, סה"כ 120 נקודות במבחן כולו. המבחן כולו נמשך כמעט ארבע שעות (!).

חלק הבנת הנקרא במבחן טופ"ל מורכב משלושה או ארבעה טקסטים, שבכל אחד מהם 12-14 שאלות. הטקסטים במגוון נושאים כגון מים על המאדים, יוון ורומא, או היכחדות הדינוזאורים. הזמן המוקדש לחלק זה הוא 60 דק' (במקרה של שלושה טקסטים) או 80 דקות (במקרה של ארבעה טקסטים).

חלק הבנת הנשמע מורכב משיחות והרצאות. השיחות הן קצרות ופשוטות יותר ועוסקות בעניינים יומיומיים מחיי הסטודנט. ההרצאות ארוכות ומורכבות יותר, בנושאים אקדמיים. אחרי שמיעת השיחה או ההרצאה יופיעו השאלות. לא ניתן לחזור אחורה ולשמוע שוב את השיחה או ההרצאה.

חלק הדיבור מורכב משש משימות – שתי משימות דיבור פתוחות על נושא מוכר, שתי משימות שמורכבות מקריאת טקסט ושמיעת קטע ודיבור עליהם, ושתי משימות אחרונות בהן מדברים על קטע שמיעה. הדיבור מוגבל בזמן (15-30 שניות הכנה, 45-60 שניות דיבור) ולכן לא מספיק לדבר טוב, אלא צריך גם לתרגל דיבור וארגון התשובה בפרק זמן קצר.

חלק הכתיבה מורכב משני חיבורים –חיבור משולב וחיבור דעה. בחיבור המשולב נקרא טקסט, נשמע הרצאה שמגיבה לטקסט, ואז נידרש לכתוב חיבור שמסכם את הנאמר בטקסט ובהרצאה. לחיבור זה מוקצבות עשרים דקות ואורכו כ-200 מילים. בחיבור הדעה נדרש להביע דעתנו על נושא מסוים (למשל: האם עדיף לגור בעיר גדולה או בכפר קטן, או מהן התכונות של שכן טוב). לכתיבת חיבור זה מוקצבות שלושים דקות, ויש לכתוב 300 מילים לפחות. 

צפו בהסבר על מבחן ה-TOEFL