מידע על מבחן TOEFL

TOEFL test dates in Israel

מבחן הטופל בודק את רמת האנגלית של הנבחנים. מטרתו לוודא שהנבחן יוכל להתמודד עם סביבה אקדמית דוברת אנגלית. סטודנטים ישראלים שרוצים ללמוד לכל תואר במוסד לימודים בחו"ל ידרשו למבחן TOEFL או מבחנים דומים. בנוסף, ארגונים רבים דורשים ציון במבחן הטופל עבור קבלה לעבודה, הגירה או רילוקיישן.

מועדי מבחן טופ"ל פרושים לאורך כל השנה, עם תקופות עמוסות יותר (מאי-דצמבר) ופחות. המבחנים מתקיימים בשעות הבוקר, ורובם בימי שישי או שבת. ההרשמה היא על בסיס מקום פנוי לכן חשוב להקדים ולהירשם. שינוי או ביטול מועד לאחר ההרשמה כרוך בתשלום לכן כדאי להקדיש מחשבה לפני בחירת התאריך לבחינת ה-TOEFL. מבחן TOEFL מתקיים פעם בחודש בערך, לאורך כל השנה, במרכזי בחינה באזור תל אביב ובחיפה. ההרשמה לבחינה עולה 240 דולר.

כדי לבדוק מתי יש תאריכים פנויים לטופל נכנסים לאתר הרשמי של ב-ETS  (הגוף שעורך את מבחן טופל) בוחרים מקום ותאריך ונרשמים.  מכיוון שיש מעט מועדי TOEFL, מומלץ להקדים ולהרשם כדי לא להתקע – במקרה של חודש הפרש בין המועדים זה עשוי להיות הבדל קריטי. בנוסף, מומלץ להשאיר זמן לבחינה נוספת למקרה שבבחינה הראשונה לא מגיעים לציון הנדרש. זמן ההמתנה המינימלי בין שתי בחינות הוא 12 ימים לפחות.

כדי להחליט מתי להרשם למבחן טופ"ל יש לחשב לאחור מהדדליין להגשת האפליקיישן ולהתחשב במועדים הפנויים, בזמן ההכנה הנדרש, ובאילוצים אחרים כמו עומס בעבודה, נסיעות, חגים וכדומה. לדוגמה, הדדליין של נדב להגשת ציון כדי להתקבל לתכנית ווקסנר הוא 1.10. לשם כך, עליו לגשת למבחן לפחות שבועיים לפני מועד זה – הזמן שלוקח לציון הרשמי להתקבל. כדאי לו להשאיר אופציה למבחן חוזר אם יהיה צורך – הרבה פעמים עשויים להיות שיבושים במהלך המבחן ולכן כדי ללכת על בטוח עדיף לא לגשת למבחן טופל מספיק זמן מראש. במקרה כזה הוא ירצה להבחן בפעם הראשונה בערך באמצע-סוף אוגוסט. כדי לגשת למבחן טופל במועד זה, עליו להתחיל ללמוד ביולי או אפילו לפני – תלוי כמובן ברמה ההתחלתית. כמובן שלפעמים אין ברירה וחייבים ללמוד בטווח זמן קצר יותר, או שיש רק מועד אחד פנוי לגשת אליו שרלבנטי אליכם ואין הרבה בחירה. אפילו במקרים כאלו יש מה לעשות וניתן להתכונן למבחן ולהשתפר גם בזמן קצר.

מתלבטים מתי להתחיל ללמוד או רוצים לדעת איך ללמוד בזמן קצר?
צרו קשר והתייעצו איתנו.