מידע על מבחן GMAT

איך להתכונן למבחן GMAT

מזל טוב! החלטתם ללמוד למבחן הגימט. אבל איך מתכוננים למבחן GMAT בצורה הטובה ביותר?

דבר ראשון, חובה להתכונן כמו שצריך למבחן זה. מבחן הג'ימט הוא מבחן מיוחד, קשה ויקר. הוא לא דומה למבחנים אחרים שנתקלתם בהם ולכן חשוב מאוד להכיר את המבחן על חלקיו השונים ולהבין היטב את המודל האדפטיבי שמשפיע על ההתנהלות וחלוקת הזמנים במבחן GMAT.

איך להתכונן לקורס ג'ימט - בקבוצה, עם מורה פרטי או ללמוד לבד ל-GMAT?
שנית, עליכם לבדוק מהי הדרך הטובה ביותר בשבילכם להתכונן. האם אתם מעדיפים ללמוד לבד, עם מורה פרטי לג'ימט, או בקבוצה. קיימות אפשרויות רבות ולהן יתרונות שונים. אל תנסו לקצר תהליכים או לבחור מה שמתאים למישהו אחר, אלא חישבו מה מתאים לכם, ללו"ז שלכם, למטרות שלכם ולאופי הלמידה שלכם.

הסרת חלודה ג'ימט
כבר לפני תחילת הלמידה למבחן, כדאי לשפר יסודות מיומנויות בסיסיות. איך להתכונן למילולי? להתחיל לקרוא הרבה באנגלית ולרענן יסודות דקדוקיים. זה יביא אותכם לקורס ברמת פתיחה טובה. איך ללמוד לכמותי? גם כאן, ניתן להתחיל לרענן ידע מתמטי בסיסי שיעזור לכם ליישם את שיטות העבודה שתלמדו בקורס הכמותי ולעבוד בצורה בטוחה וזריזה יותר.

תוכנית למידה GMAT 
בנוסף, בתור הכנה מקדימה, כדאי לקרוא על המבחן ולהתחיל להכיר אותו. יש אתרים רבים בהם תלמידים מספרים איך למדו למבחן, כמה זמן השקיעו, מה עשו ומה עזר להם, נותנים טיפים למבחן ומספרים על שיפור ציון. עדויות אלו יעזרו לכם להבין במה מדובר מבחינת השקעה ועבודה.
קחו בחשבון שמדובר בדרך כלל בחודשיים-שלושה לפחות של למידה אינטנסיבית. מרבית התלמידים צריכים להקדיש 10-20 שעות שבועיות ללמידה בשבוע -  כשעתיים לימוד ביום בנוסף לימים ארוכים ומרוכזים יותר בסוף השבוע.

היכרות עם המבחן
כדאי גם לפתור שאלות לדוגמא ומבחן GMAT  לדוגמא.  בחינת ג'ימט לדוגמא תעזור לכם להבין מהי רמתכם ההתחלתית, מהן נקודות החוזק והחולשה שלכם, ואיזו צורת למידה תתאים לכם ביותר. למשל, תלמידה שחזקה מאוד בכמותי אבל חלשה במילולי תעדיף אולי קורס מודולרי בו ניתן ללמוד קורס מילולי מלא פלוס שיעורים פרטיים ממוקדים ומותאמים אישית בכמותי. לעומתה, תלמיד שמתקשה בחלק הכמותי יחפש קורס שיתקדם בקצב שלו ויאפשר לו לחזור ולחזק את היסודות, במקום לשבת בקבוצה גדולה של תלמידים שרצה בקצב מהיר ובה הוא עשוי למצוא את עצמו מאחור.

חומרי לימוד איכותיים
אם חשוב לכם להתכונן למבחן ג'ימט בצורה הטובה ביותר, ובמיוחד אם אתם לומדים לבד לבחינת GMAT, יש להקפיד על איכות הסימולציות והשאלות לתרגול. חשוב לוודא שיש מספיק חומר לימוד ומספיק תרגול, אבל החומרים חייבים להיות אמינים, מעודכנים, ומייצגים. זה חשוב כדי שלא יהיו הפתעות במבחן, וכדי שנכיר לעומק לא רק את הידע שהמבחן בודק, אלא גם את האופן בו בודקים נושאים מסוימים את הסגנון, את המסיחים, ואת המודל האדפטיבי. למשל, הסימולציות בסוף חייבות לכלול תרגול סימולציות רשמיות של חברת GMAC, שהן המייצגות ביותר, גם מבחינת מהימנות המבחן וגם מבחינת ציון.